Narodila jsem se v roce 1970 v Praze a už od základní školy mě provázelo studium jazyků. Nejdřív to byla francouzština, později ještě angličtina. Tuto jazykovou kombinaci jsem také vystudovala na Katedře překladatelství a tlumočnictví (dnes Ústav translatologie) na FF UK.

Už od studií se věnuji překládání, redigování a občas i psaní. Po mateřské dovolené jsem působila v magazínu 100 + 1 zahraniční zajímavost jako zástupce šéfredaktorky a posléze jako redaktorka dětské literatury v nakladatelství Albatros, Mladá fronta, Euromedia. Dlouhodobě se věnuji problematice čtenářské gramotnosti, baví mě s dětmi besedovat nad knihami, občas jsem s nimi dělala i překladatelské semináře, v Mladé frontě jsem založila každoroční festival dětské knihy Bookni si, v nakladatelství Euromedia jsem pořádala besedy s dětmi na téma „Jak se dělá kniha“. Působila jsem v organizačním výboru výroční ceny Zlatá stuha. V roce 2018 jsem vydala svou první dětskou knihu Černobílé prázdniny (nakladatelství Portál), pak následovaly další – Strach má velké uši, Princezna Anetka a modrý jednorožec (knihy se jmény), beletrizace animovaného filmu Mukumú, v roce 2023 vyjdou Praštěné příhody Berty a Týny, vlastním nákladem jsem si vydala drobnou sbírku básní… Nyní jsem na volné noze, překládám, rediguji, píšu a věnuji se bylinkám.

Kromě toho mě baví trávit čas v přírodě, chodit za kulturou, cestovat.

 

 

 

2 komentáře

Ivana Marešová · Duben 17, 2023 v 9:50 pm

Hezký den,

chtěla bych se Vás zeptat, zda je prosím možné poskytnout nám do naší Obecní knihovny v Úsilném nějaké již vydané Vaše knihy, které byste měla náhodou u sebe volné jako autorské výtisky pro naše čtenáře a čtenářky? 📖😊 Pokud ne, děkuji alespoň za Vaší reakci.

Měli bychom o ně velký zájem, myslím si, že by mezi našimi jihočeskými čtenáři byly zase určitě velmi oblíbené jako všechny Vaše ostatní knihy v našem fondu knihovny. Děti si je hodně půjčují a jsou na ně velmi pozitivní recenze. 😉

Předem moc děkuji za Vaší zprávu. 😇

Srdečně Vás zdravím!

Bc. Ivana Marešová, DiS.
Knihovnice Obecní knihovny Úsilné

    admin · Duben 18, 2023 v 5:37 am

    Dobrý den, paní Marešová, děkuji Vám za zprávu, moc mě těší, že máte o mé knihy zájem, ale bohužel volné výtisky nemám. Dnes už jich tolik od nakladatelství nedostáváme, a tak je většinou brzy rozdám mezi známými.
    Moc zdravím
    Lucie Šavlíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *